Martin Peroutka - úvodní stránka

Martin Peroutka
Třinecká 674,
273 43 Buštěhrad
info@peroutka.cz

Úvod » O firmě » Historie firmy

Historie firmy Martin Peroutka

Firma Martin Peroutka byla založena jejím majitelem roku 1990 a prvním cílem byla výroba vinuté kartonáže. Již v následujícím roce firma reagovala na rozšiřování výpočetní techniky a zahájila výrobu průpisných formulářů s vodicí perforací. Tak se ve firmě začalo s ofsetovým tiskem.

Již po cca 3 letech se ukázalo, že ve světě probíhá velmi rychlý rozvoj technologie flexibilního tisku. Firma na to reagovala nákupem flexotiskových strojů pro tisk samolepících etiket a obalových materiálů. Jako první firma v ČR začala s lakováním termoetiket, což do té doby nikdo v ČR nedělal. Firma tím tenkrát získala asi dvouletý náskok před konkurencí, než byla tato technologie obecně zvládnuta.

V následujících letech se ve světě objevily první shrink sleeves. Pro tento výrobek neexistuje vhodný český název. Jedná se o návlekové smrštitelné rukávy, které začaly nahrazovat již dobře zavedené samolepící etikety. Na tuto událost firma reagovala nákupem zařízení na výrobu shrink sleeves a pro ty zákazníky, kteří v té době ještě neměli vlastní aplikační zařízení, nabízela aplikaci na vlastním zařízení instalovaném ve firmě Martin Peroutka. Firma začala v ČR s touto výrobou jako první.

Prvenství si firma Martin Peroutka udržela i po nástupu technologie digitálního tisku a zakoupila digitální tiskovou technologii pro tisk samolepících etiket. V současné době firma Martin Peroutka jako první v ČR investovala do nákupu širokého digitálního tiskového stroje pro tisk obalových materiálů a shrink sleeves. Ještě v tomto roce bude instalováno laminační zařízení, které umožňuje bezlepidlovou velmi ekologickou laminaci obalových folií. Toto zařízení bude ve firmě Martin Peroutka instalováno teprve jako druhé zařízení v Evropě.

Po Novém roce pak firma plánuje instalaci linky na výrobu stojacích uzavíratelných sáčků, které navážou na digitální technologii tisku.

| © Martin Peroutka |
| Grafika: Otakar Korolus | Webdesign: Webmasterova.cz |